idanito

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور


مطابق جدول زمانبندی سال 96، ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور پذیرش در بهمن ماه 1396، همزمان با استقرار اطلاعات ثبت نامی داوطلبان، بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور ، به منظور مشاهده و ویرایش اطلاعات، از 23 مهرماه 96 آغاز و تا 30 مهر ادامه یافت. پیش بینی می شود که در سال 97 نیز، ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور پذیرش بهمن، در نیمه ی دوم مهرماه آغاز و تا پایان مهر ادامه یابد. با توجه به اینکه دفترچه ثبت نام در آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور پذیرش مهرماه، مدتی است که منتشر نشده است، با توجه به ظرفیت دانشگاه ها، امکان پذیرش مهرماه در سال 97، بر طبق دستورالعمل ها و سیاست های پذیرش دانشگاه پیام نور صورت می پذیرد، لذا توصیه ما این است که اگر در سال 97 قصد شرکت در آزمون فراگیر پیام نور را دارید، اخبار ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را از اردیبهشت ماه دنبال نمایید.


شرایط و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور


دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، به صورت پذیرش از طریق کنکور و یا به صورت فراگیر اقدام به جذب دانشجو می نماید. ثبت نام به صورت اینترنتی بوده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد. مطابق ضوابط سازمان سنجش، هر داوطلب مجاز به انتخاب یک گروه آموزشی و حداکثر 20 کد رشته محل از دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می باشد. ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور نیازمند داشتن شرایط عمومی (اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی، نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم احراز فساد اخلاقی و برخوداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی) و شرایط اختصاصی شامل مدارک تحصیلی (مدرک کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته رسمی مورد تأیید وزارتین) و مشمولیت مقررات وظیفه عمومی است. شایان ذکر است که داوطلبان می توانند بدون توجه به نوع رشته ی تحصیلی خود در مقطع کارشناسی در یک گرایش از رشته های امتحانی در مقطع کارشناسی ارشد (به جز رشته های مهندسی معماری و طراحی شهری) ثبت نام کنند، ولی باید این نکته را به خاطر داشته باشند که اگر رشته ی انتخابی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته ی کارشناسی شان همنام نباشد، موظف اند در دوره ی دانشجویی علاوه بر واحدهایی که بایستی در مقطع ارشد بگذرانند، حداکثر تا 12 واحد جبرانی نیز از مقطع کارشناسی همان رشته، با موفقیت سپری نمایند. آغاز ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور از نیمه ی دوم مهرماه


دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 97-96


علاقه مندان به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 97-96 می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند و دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود بفرمایند. دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور پذیرش بهمن ماه، معمولاً نیمه ی دوم مهرماه منتشر می شود. شایان ذکر است که مطالعه ی دفترچه ی راهنمای آزمون، پیش از ثبت نام الزامی است.


ثبت نام غیر حضوری ارشد دانشگاه پیام نور


پذیرفته شدگان موظف اند که در مهلت زمانی مقرر، نسبت به آماده نمودن فایل اسکن شده مدارک شامل صفحات شناسنامه و کارت ملی (پشت و رو)، مدرک کارشناسی، مدرک مبین وضعیت نظام وظیفه و عکس 3x4 با زمینه روشن ( با حجم حداکثر 250 کیلوبایت و فرمت jpg یا jpeg)، اقدام نموده و به صورت غیر حضوری و با مراجعه به سایت دانشگاه پیام نور ثبت نام خود را تکمیل نمایند.


مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 97


مطابق جدول زمان بندی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور سال 96، بازه ای یک هفته ای (30-23 مهرماه) به منظور ثبت نام و استقرار اطلاعات ثبت نامی داوطلبان بر روی پایگاه سنجش آموزش کشور، به منظور ویرایش اطلاعات، در نظر گرفته شد. پیش بینی می شود که در سال 97 نیز با انتشار دفترچه راهنمای آزمون، بازه ی زمانی یک هفته ای، به منظور ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 97 در نظر گرفته شود.


برچسب ها : ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور ,
+ نوشته شده در دوشنبه 30 مهر 1397ساعت 14:05 توسط idanito | | تعداد بازدید : 21

× بستن تبلیغات