idanito

مصاحبه دکتری

مصاحبه دكتري مهندسي كامپيوتر 97

پذيرش نهايي در دانشگاهها و مراكز آموزشي سراسري و آزاد كه دانشجويان مقطع دكتري پذيرش مي كنند ، از طريق مصاحبه انجام مي شود. نحوه تشكيل پرونده براي داوطلبان، تاريخ و محل برگزاري مرحله دوم آزمون كه مصاحبه علمي و پژوهشي است و نيز برگزاري يك آزمون داخلي توسط هر يك از دانشگاه هاي مربوطه توسط خود آن دانشگاه در سايت اين آنها ، اطلاع رساني مي شود و در مصاحبه دكتري مهندسي كامپيوتر 97 نيز مطابق با اين شيوه پذيرش نهايي معرفي شدگان به مصاحبه علمي انجام مي شود. از اين رو داوطلباني كه مرحله ي اول آزمون دكتري را سپري كرده اند و مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه هاي مورد نظر شده اند، هنوز يك گام مهم ديگر براي قبولي نهايي در پيش دارند و با توجه به نوع دانشگاهي كه براي مصاحبه دكتري دعوت شده اند و رشته و گرايش انتخابي مطابق با آن مي بايست خود را براي مصاحبه آماده نمايند.

مصاحبه دكتري مهندسي كامپيوتر سراسري 97

در مصاحبه دكتري آزاد مهندسي كامپيوتر سراسري 97 با توجه به دو شيوه اي كه دانشجو پذيرش مي شود، متقاضيان مي بايست براي مصاحبه آماده شوند. در شيوه ي آموزشي – پژوهشي مطابق جدول زير نمره نهايي داوطلب محاسبه مي شود.

سهم آزمون متمركزرزومه علمي و پژوهشيمصاحبه علمي
50%20%30%

در اين شيوه، رتبه كنكور دكتري فرد بيشترين سهم را دارد، از اين رو در ابتداي راه لازم است كه متقاضيان قبولي در مصاحبه دكتري97 مهندسي كامپيوتر سراسري بر به دست آوردن نتيجه مطلوب در آزمون سراسري تمركز كنند. اما اين يك شرط لازم است و نه كافي!

بعد از آزمون، رزومه علمي فرد 20 % سهم در قبولي نهايي وي دارد و اين رزومه شامل: 1- تأليف و چاپ انواع مقالات علمي رشته مهندسي كامپيوتر 2- برگزاري سمينارهاي معتبر 3- ترجمه، تأليف و چاپ كتاب انواع كتاب 4- كسب رتبه در جشنورهاي معتبر علمي داخل يا خارج 5- تسلط بر يك زبان خارجي، گزينه نهايي كه متقاضيان پذيرش در دكتري مهندسي كامپيوتر مي بايست روي آن سرمايه گذاري كنند، مصاحبه علمي است. روز مصاحبه و حضور فرد در جمعي كه به عنوان هيئت زوري هستند، نقش مهمي بازي مي كند. تجربه نشان داده است كه افرادي با وجود اينكه رتبه خوبي در آزمون كسب كرده اند و سوابق پژوهشي قابل توجهي دارند، اما چون در روز مصاحبه و سنجش علمي دچار اضطراب مي شوند و آمادگي هاي لازم مانند تسلط بر خورد، حفظ تمركز و اعتماد به نفس و درست و به جا سخن گفتن و جواب دادن را ناديده گرفته اند. به نتيجه دلخواه نرسيده اند. از اين رو مصاحبه دكتري كامپيوتر سراسري 97 با توجه و تقويت هر يك از شرايط و ضوابط علمي و اخلاقي براي قبولي نهايي اهميت بالايي دارد و اگر هدف تحصيل در بهترين دانشگاه هاي دكتري رشته مهندسي كامپيوتر را درايد، مي بايست از هيچ كدام از اين حوزه هاي غافل نشيود.

روش ديگري كه در پذيرش دكتري سراسري وجود دارد، شيوه پژوهش محور است كه در آن كنكور 30 درصد امتياز، سوابق پژوهشي و علمي 20 درصد، مصاحبه علمي 30 درصد و تهيه طرح واره 20 درصد دارند. طرح واره به اين صورت است كه دانشگاهي كه در آن داوطلب به عنوان پذيرفته شده در مرحله ي مصاحبه معرفي شده است، از او يك طرح اوليه رساله تقاضا مي كند كه دانشجو لازم است با ارائه آن در روز مصاحبه حضور يابد.

مصاحبه دكتري مهندسي كامپيوتر آزاد 97:

دانشگاه آزاد بعد از اتمام زمان انتخاب رتشه دكتري مهندسي كامپيوتر، كساني را كه براي شركت در مصاحبه دکتری کامپیوتر و سنجش علمي مورد تأييد قرار گيرند، از طريق مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد معرفي مي كند.

اين افراد با ارائه مدارك لازم مي بياست در زمان تعيين شده در محل مصاحبه حضور يابند. پذيرش در مقطع دكتري مهندسي كامپيوتر آزادنسبت به دانشگاه هاي سراسري آسان تر است. از اين رو داوطلبان مي توانند با كسب رتبه لازم و برخي فعاليت هاي پژوهشي اميدوار باشند كه به مقطع دكتري راه مي يابند. البته دانشگاه آزاد با توجه به سياست هاي آموزشي خود معيارهاي قابل توجهي براي پذيرش دانشجويان مقطع دكتري دارد. دانشگاه آزاد در مصاحبه دكتري مهندسي كامپيوتر براي مصاحبه و سنجش علمي 30% ، روزمه پژوهشي 20% و آزمون 50 درصد در نظر گرفته است. كه داوطلبا داراي انگيزه و اهداف علمي مي توانند در مصاحبه دكتري كامپيوتر دانشگاه آزاد پذيرفته شوند.

مصاحبه دكتري گرايش هاي مهندسي كامپيوتر 97

مصاحبه دكتري گرايش هاي مهندسي كامپيورت در هر يك از گرايش هاي نرم افزار و الگوريتم، معماري سيستم هاي كامپيوتري، هوش مصنوعي، شبكه و رايانش و فناوري اطلاعات در هر يك از دانشگاه هاي سراسري و آزاد با توجه به امتيازهاي تعيين شده براي آزمون، مصاحبه و سوابق علمي انجام مي شود. در هر يك از اين گرايش ها، داوطلباني كه با كسب حد نصاب نمره و تراز قبولي در آزمون به دانشگاه هاي داراي اين گرايش ها معرفي مي شوند، مي بايست امتياز و سهم هر كدام از معيارهاي پذيرش دانشگاه مصاحبه كننده را داشته باشند. يا به حداقل هاي لازم آن رسيده باشند. براي قبولي در هر يك از گرايش هاي دكتري مهندسي كامپيوتر تجربه پذيرفته شدگان سالهاي قبل هم كننده خواهد بود. چرا كه آنها با استاتيد و انتظارات آنها در گرايش هاي مربوطه آشنا هستند و سياست هاي آموزشي و علمي آنها را مي توانند به داوطلبان مصاحبه دكتري هر يك از اين گرايش هاي منتقل كنند.

براي قبولي در مصاحبه دكتري دانشگاه آزاد هر يك از گرايش هاي مهندسي كامپيورت امتيازات و ضوابط كلي مصاحبه دكتري را با توجه به نوع دانشگاهي كه فرد قبول شده است، مي بايست در نظر داشت و در روز مصاحبه هم متقاضاين لازم است از عهده پاسخ گويي به سؤالات تخصصي اساتيد در هر يك از گرايش هاي مربوطه بر آيند. با رعايت اين نكات قبولي در مصاحبه دكتري گرايش هاي مهندسي كامپيوتري قطعي خواهد بود.

+ نوشته شده در شنبه 1 ارديبهشت 1397ساعت 10:39 توسط idanito | | تعداد بازدید : 50

× بستن تبلیغات